Aparat ortodontyczny czy implanty?

Lepiej inwestować w aparat ortodontyczny czy usunąć kilka zębów w celu wstawienia idealnych i w pełni estetycznych implantów? To częsty dylemat pacjentów, chcących poprawić wygląd swojego uzębienia. Które rozwiązanie będzie lepsze? W niniejszym artykule odpowiadamy na najczęściej pojawiające się w tym kontekście pytania.

ortodonta we wrocławiu

Kto z nas nie marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu? Wielu pacjentów zgłaszających się do stomatologa po wielu latach zaniedbań oczekuje, że w ciągu jednej wizyty lekarz przywróci ten utracony czas i tym samym wyjdą z idealnie prostymi zębami. Mimo, że obecna medycyna potrafi zdziałać cuda, to jednak niektórych procesów nie da się przyspieszyć. Dużo zależy od uwarunkowań, wad zgryzu czy stanu zdrowia pozostałych zębów. Czasem nawet najlepsi specjaliści od implantów we Wrocławiu nie przywrócą nam uśmiechu w jedną noc.

Lepiej usunąć krzywe zęby i wstawić implanty?

Wizja noszenia – czasem przez kilka lat – mało estetycznego aparatu zniechęca nas by wybrać się choćby na wstępną konsultację do ortodonty we Wrocławiu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że sprawienie sobie implantów nie jest takie proste, jak mogłoby się to wydać. Tytanowe uzupełnienie, choć w pełni estetyczne, nigdy nie zastąpi zdrowego, pełnowartościowego zęba. Naturalne zęby posiadają bowiem pewną „ruchomość”, a implant jest tylko sztywną śrubą wkręconą w kość. Może również przyczyniać się do ścierania zębów przeciwstawnych – jeśli te są naszymi naturalnymi. Dlatego też, jeśli istnieje możliwość leczenia ortodontycznego w celu poprawy estetyki naszych zębów, to lepiej wybrać aparat.

https://www.vinted.pl/forum/pielegnacja-ciala/98583-pierwsze-bolesne-dni-z-aparatem-ortodontycznym

ortodonta z wrocławia

Nie mam miejsca na implanty – czy muszę nosić aparat?

Czasami zdarza się tak, że bagatelizowane braki zębowe doprowadzają do zaniku kości w miejscu utraconego przed laty zęba. Wówczas zęby sąsiednie zaczynają się „przechylać” w miejsce luki i tym samym powodują, że nie ma miejsca na implant. Dlatego najlepiej prowadzić konsultacje zarówno z ortodontą, jak i gabinetem zajmującym się wstawianiem implantów we Wrocławiu – specjaliści w obu dziedzinach wyznaczą w takim wypadku odpowiedni plan leczenia.

http://www.tarabula.com/plan-leczenia-ortodontycznego/

implanty we wrocławiu

Nie mam zawiązków zębów stałych – czy mogę mieć w ich miejscach implant?

Nierzadko zdarza się tak, że pacjent zgłasza się do ortodonty z problemem braków zębowych, które wynikają ze względów genetycznych bądź urazów z dzieciństwa, w wyniku których doszło do zahamowania rozwoju zęba. W takim wypadku zęby, które pojawiły się w jamie ustnej, ulegają rotowaniom, bądź przechyleniom w stronę miejsca po brakujących „sąsiadach”. Tutaj również jest konieczna współpraca pomiędzy gabinetem ortodontycznym, a tym w którym zamierzamy założyć implanty we Wrocławiu.

z implantami we wrocławiu

http://www.tarabula.com/ortodonta-wroclaw-olesnica/Pon-Pt 08:00-20:00
Sob. 08:00-14:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *