dom starcow poznan

Poznańska aktywność w każdym wieku

Poznań został uznany za najbardziej tolerancyjne, nowoczesne i ekologiczne miasto w Polsce – tak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród obcokrajowców. Nic dziwnego – jego mieszkańcy słyną bowiem ze skrupulatności, pracowitości i ambicji. Wartości, przekazywane z pokolenia na pokolenie, mają swoje odzwierciedlenie w miejskiej architekturze, terenach zielonych, a także tego, w jaki sposób przebiega opieka nad osobami starszymi w Poznaniu.

Dom spokojnej starości w Poznaniu – miejsce aktywnego kreowania

Osoby starsze można tu spotkać ich wszędzie – na ławkach w licznych parkach, spacerujących po starym rynku lub radośnie uczestniczących w atrakcjach na Zamku. Miasto słynie z posiadania największej liczby tramwajów niskopodłogowych, umożliwiając tym samym szybkie i nieograniczone poruszanie się aktywnych seniorów.

Chętne uczestnictwo w kulturalnych wydarzeniach, zrzeszanie różnorodnych organizacji udowadnia, że wraz z wiekiem, jeżeli pozwala na to zdrowie, nie powinno się rezygnować z dotychczasowego trybu życia. Poznańscy seniorzy zdążyli osiągnąć wiele, stawiając liczne wyzwania, zarówno przed sobą, jak i innymi. Emerytura nie wymusi na nich pasywności.

Dom spokojnej starości w Poznaniu musi sprostać wysokim wymaganiom seniorów – nie tylko pozwalać na wyciszenie, ale także zapewniać odpowiednią dozę stymulacji. Radośni i pełni energii mieszkańcy cenią swoją prywatność i niezależność, którą umożliwia nowoczesna infrastruktura budynku.

Dzięki dobremu samopoczuciu fizycznemu, za które odpowiada wykwalifikowany personel, uczestnictwo w zajęciach sportowych i zadbane zdrowie, łatwiej jest im zachować wysoką sprawność funkcji poznawczych i optymizm.

Dlatego poznański dom starców liczbą aktywizujących zajęć tematycznych i chętnych uczestników przewyższa niejedną szkołę. Kreatywni seniorzy nie tylko wybierają to, co mogłoby stać się ich prawdziwą pasją, ale także tworzą własne zgrupowania, zbliżając się do innych, podobnych osób.

Dom opieki, dzięki zlokalizowaniu w Poznaniu, sprosta najbardziej wygórowanym potrzebom, zapewniając komfort i bezpieczeństwo osobom, wymagającym całodobowej opieki lub regularnego kontaktu z wyspecjalizowanymi lekarzami. Życie towarzyskie i imprezy okolicznościowe w żaden sposób nie wpływają negatywnie na funkcjonowanie jednostki. By czuć się jak u siebie, każdy z mieszkańców ustala własny rytm dnia i plany z nim związane.

https://www.olx.pl/poznan/q-opieka-nad-osob%C4%85-starsz%C4%85/

Komfort i wygoda po poznańsku

Poznań to miasto przyjazne nie tylko obcokrajowcom, przyjęto je także do Światowej Organizacji Zdrowia jako ‘’Miasto Przyjazne Starzeniu’’. Nowoczesna infrastruktura i liczne tereny rekreacyjnej nie pozwalają na monotonię.

Jednak choć satysfakcjonujący czas spędzony na mieście odgrywa ważną rolę w procesie socjalizacji i ułatwia zachowanie sprawności psychofizycznej, nie bez znaczenia jest to, gdzie odpoczywamy.

Dom spokojnej starości, zarówno w Poznaniu, jak i w każdym innym mieście, powinien być miejscem, do którego chętnie wracamy – pewni swojego poczucia bezpieczeństwa, przyjaznej atmosfery i pomocnych dłoni. Najważniejsze jest to by czuć się u siebie. Nikt nie zasługuje na samotność i smutek, zwłaszcza wtedy, gdy zdążyło się pokonać większość trudności życia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *